DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Bönesidan Chatt Kristen media Om Info

Direkt från Apg29

заговор на безготовински - Предговор

корисниците Пари портретиран како мали дk

заговор на безготовински - Предговор

Четири големи "безготовински Чудовишта" (MasterCard, Visa, American Express и Diners Club) е дозволено да се дробење доминација на плаќања на Западот. Тоа не е само себе kontantlösheten што е негативно, туку и економскиот систем кој е зад ова.

Av: CashOnly
onsdag 02 oktober 2019 18:38 📧

Јас сега ќе го објави Безготовински заговор на "Пари Само" серијали тука на Apg29. Книгата не може да се заснова на Библијата и на христијанската вера, но тоа е многу интересно со оглед на глобалната економска општество на контрола како Откровение 13 опишува.

Кристер Åberg


Предговор

Тука се третираат безготовински феномени како што се кредитни картички, мобилни безготовински плаќања и напредокот кон импланти и електронски тетоважи. Доказите укажуваат дека иднината на телото во близина на електроника преку идентификација и информации ќе служат и како кредитни картички, возачки дозволи, пасоши, картички и така натаму. Секоја апликација не безготовински, исто така, значи дека најверојатно дека корисникот (освен за негативни со сите на оваа технологија) дека во иднина тој се впушта во замка на безготовински. За оваа причина, книгата се обидува да им даде широк холистички поглед на телото во близина на електроника. Kontantlösheten се 'рбетот на она што обично се нарекува големиот брат општество.

Nuvarande vanliga kontantlösa betalningar har grovt uppdelat att göra med antingen kontokort, mobiltelefoner eller Internet. Ofta är det fråga om en kombination av dessa. Motsvarande banker är internetbankerna, mobilbankerna och telefonbankerna. Den ökade användningen av dessa tog bankerna som en förevändning att minska kontanterna. Även annat som kan vara av intresse i sammanhanget än kontantlöshet tas upp. Till exempel uttagsautomater, kontanthantering, värdetransporter, banker och sist men inte minst kontanter. Allt hänger nämligen samman. En långsiktig trend har funnits att mindre och mindre belopp betalas med kontantlösa alternativ. Från kontantlös synvinkel har de små betalningarna varit en akilleshäl. Betalning mellan privatpersoner (peer-to-peer-betalningar) sker också mer och mer med mobilen och på andra sätt.

Акцентот овде е на САД и Шведска, како и неколку други земји опфатени во книгата. екстремни негативност сметка карти "е засилена од страна на САД добива гротескен картички доминацијата на Западот. Националната кредитна картичка компании надвор од САД (кои се исто така силно негативно) го прави уште повеќе штета кога тие конечно се јаде од било кој американски картичка гигант. Ова го родила глобализацијата и донесе на свет еден чекор поблиску до безготовинско плаќање на монополи. Еве, MasterCard има посебно место затоа што директно или индиректно се проголта и Eurocard (Шведска) и Mondex (Велика Британија).

Книгата е поделена на делови и парчиња од различни должина и содржина да им даде на читателот промени и не уморни од прекумерна кохерентен текст. заменици на книгата меѓу двете главни црвени жици. Развојот на безготовински општество и силите или поединци, главно во Шведска и САД, кои под влијание насока на безготовински или отпор. Ова се меша со критики, совети за отпор и аргумент против безготовински општество и аргументот за пари. Постојат многу предности со пари. Тие им овозможуваат на анонимни набавки кои не се следат, никој трет не е вклучен и поединците можат слободно и без контрола даде пари едни на други. Поголемиот дел од луѓето се искрени. Но, безготовински воспоставување третира сите како да се криминалци.

Фактот дека приватни странски безготовински бизнис со државата и благослов на властите треба да им биде дозволено да ја замени националната валута готовина влада е чисто перверзни. Секој ќе мора да го видиш апсурдноста и чист опасни за сите на храната и енергијата ќе се произведува целосно надвор од Шведска, и моќта на тоа ќе им даде на земјите на производство. Но се зголеми kontantlöshet гледа погрешно како здрав развој. Ова е поддржан од страна на повеќето од формирањето. На полошо доколку се работи за еден производство на земјата. Во врска kontantlöshet, па кога Шведска основа веќе условите за плаќање робови во САД. Тековен тренд безготовински глобализациските го отвора патот за можна мрачна иднина.

Прекумерната суровини аргумент е без споредба најмногу банален аргумент за кредитни картички и kontantlöshet. Ви се исполнат во реалниот живот и не размислува и интелигентни луѓе кои се подготвени само овој доброто еден лажни аргументи да го жртвува иднината на својата слобода со користење на кредитни картички. Оваа книга motargumenterar моќен суровини аргумент. Безготовински опција е секогаш расипани од обвиненијата освен можеби за многу кратко време. Ова е чисто губење и сама по себе е еден вид на "бавно грабеж". Пари нема такси.

Пари е технички стабилна, не бара техничка инфраструктура е звук децентрализирана и безбеден. системите за безготовински се особено ранливи. За да пристапите во вишок од задолжително

едноставно се овие седум петстотини закрпи наоѓа во третиот фиока во сива чорапи на одредена личност и да ги изгори со запалка. Kontantlöshet кревети за глобалната катастрофи исплата. Таквите не може да се случи со пари. Кеш е сигурноста и безбедноста.

Оваа книга е наменета како парчиња од сложувалка или мозаикот што на крајот дава историски, сегашноста и можните идни црна слика за kontantlösheten. Не постои "бели" kontantlöshet. Сè што е црна. Изворите тука за да се покаже kontantlöshetens "светла црна материја" вклучуваат Википедија, статии од весници, телетекст и лесно достапни информации на интернет која лесно може да се најде дури и без референци за оние кои сакаат да знаат повеќе. Чиста литература kontantlöshet кој се користи како извор е книгата на куќа од карти на Даниел Голдберг и Линус Ларс Петерсон.

Дискусијата на пари и kontantlöshet во Шведска е исклучително искривена во надолна линија во готово. Протести против kontantlöshet и пари на располагање, но многу ретко од заедницата на луѓе и бизниси. Тоа е како ако законот ќе има само едно гонење страна и без заштита. На обвинителната клупа седи пари. На достапна само одбрана е чанта стои на адвокатот има тажна и тивко. Било адвокат сепак да не се појави. Но, можеби има малку адвокат во случајот. Тој веројатно не е поголем од Teskedsgumman. Но, ајде да се ослободи малку адвокат, така што тој може да се јаде голем и смел. Ајде протести во Шведска против kontantlöshet расте силна.

Уште една споредба е дека референдум за нуклеарната енергија имаше само една опција. Силна експанзија. Покрај тоа, населението не е дозволено да гласаат дури и да или не, бидејќи, како општество веќе одлучи дека нуклеарната енергија (читај kontantlösheten) на крајот ќе ги преземе сите други извори на енергија. Луѓето имаат во случај на паричните средства и kontantlöshet ништо да кажам. Но, референдумот ќе биде во овој случај идиотски. Вие не може да гласа да воведе диктатура (вкупно kontantlöshet) или да ги задржат демократија (во готово). Никогаш не треба да бидат избрани диктатура.

Ако Советскиот Сојуз можеше да се сакаше да го направи светот комунист. Тоа не е благо е нешто што САД и нејзиното население се добредојдени. Вие не треба да ги принуди политичките и финансиските системи на земјата. Сега моралот. Но, кога САД се обидуваат да се наметне врз остатокот од светот финансискиот систем безготовински и што е премалку демонстрантите. Тоа не е никаква разлика на сите на сила на светот комунизмот. Kontantlösheten не е навистина за се има пластична картичка во вашиот паричник. Тоа во основа е нешто многу повеќе подмолно и длабока. Покрај тоа, САД kontantlöshetens genomruttne крал без некој сличен пример во светот.

Банките översittaraktiga став е често дека тоа е за зрелост за да започнете со користење на кредитни картички. корисниците Пари портретиран како мали деца кои не знаат нивно добро. Конечно ги зрее во пристапот на Банката и можат да се користат медиокритет, што одговара на кредитна картичка. Факти и здравиот разум шоу, наместо тоа, тоа е за зрелост и чувство на отпор и одбиваат да користат кредитни картички. Доволно е со основна анализа и ограничени факти собираат за да открие дека целата работа, а во врска со лакомоста и алчноста на банките.

Дури и многу мали деца имаат право на избор. Тие може да се одлучи за себе дали тие сакаат да јадат или не, кога се нуди на храната. Да одлучат дали сакаат да си играат со топка или штракаат. Но, шведскиот возрасни се дозволени во должина да не се избере пари. Шетач е прилично возрасен човек со влакнести долги нозе држејќи се надвор. На kontantlöse родител чека без трпение на "дете" за да започнете игра со висат играчка се состои од композитни сечила. ножеви жилет се кредитни картички.

Во периодот од 50 век до 80 век, Шведска беше уште Шведска, без оглед на тоа дали станува збор за социјалдемократска или социјалистичка влада која владееше. Земјата се уште проткаено со заштита, безбедност, неутралност и независност. Потоа се почна да се влоши. Независност исчезнати се повеќе и повеќе, барем не во финансиска смисла. Омразен глобализацијата, исто така, донесе нашата земја во цврста стисокот. Економијата стана се повеќе и повеќе безготовински.

Riksbank пофали тренд на приватизација, но тоа резултираше само во катастрофи, како Panaxia скандал и хеликоптерски грабеж. Надоместоците за chockhöjdes управување со готовина на банката сопственост. Имало толку апсурдно зголемува 1.200 проценти. Банките продолжија да се жалат гласно на скапи

управување, иако тие се во голема мера се виновни. Во тоа време, стана банкарски филијали, исто така, безготовински во застрашувачки темпо. Трговијата и банките се жалат гласно за тоа колку скапо готовински плаќања, кога всушност, ние потрошувачите преку економски додатоци плати тоа.

На работ на avgrundsdjupets дното беше постигнат во владата на Алијансата. управување со готовина заклани речиси целосно на олтарот на приватизација. Од Шведска полека продолжува да се лизга на дното кал надолу кон безготовински вкупно катастрофа. Истрагата за време на владата на Алијансата се третира само готовина циклус и не е во ред луѓето да се како депозит и повлекување на пари во банка. Некои долгорочни избор помеѓу пари и картички не чини да се биде дозволено.

Последователните црвено-зелената влада прифати сите исти покана за дијалог од еден од главните претставници на критика на целокупната kontantlöshet. Еден министер дискутирано од страна на оваа покана до сите заинтересирани страни. Овој пат, па дури и претставници на kontantlöskritiska да биде со таква безбедносна индустрија и на целата територија на Шведска мора да живеат. Тоа беше исто така, riksdagssak на готовина. Но, секој здрав и енергичен пресврт во однос на политиката пари за жал не може да се препознае. На само споменати критичар на вкупното kontantlöshet покажа решение на проблемот, кога тој пишува дека државата мора да се врати одговорност за пари.

Некои студии покажале дека колку што осум од десет луѓе сакаат процесот на управување со готовина ќе се зголеми. Банките велат дека нелогично заштита на потрошувачите со отстранување на пари додека клиентите, пак, речиси молат да се дојде до нив имаат таму. Луѓето ќе имаат во никој случај не го спречија безготовински деловна единица од целосно колење на пари систем. Со безготовински воспоставување наменета првенствено на Riksbank, три големи банки, компании картичка и многу голем дел од политиката, бизнисот и медиумите. Покрај тоа, некои поранешни поп-идол. Со помош на лаги, полу-лаги и претерувања доведоа шведскиот народ за возење. Зад нив, меѓу другото, и на финансискиот свет на САД со својата огромна банки и кредитна картичка компании.

Четири големи "безготовински Чудовишта" (MasterCard, Visa, American Express и Diners Club) е дозволено да се дробење доминација на плаќања на Западот. Тоа не е само себе kontantlösheten што е негативно, туку и економскиот систем кој е зад ова. Во некои општествени системи и многу земји се погледне на тоа како нешто позитивно дека економијата ќе се кандидира Амок без ограничувања. Тоа се смета за здрава самоуправен систем. Ова би требало да се во споредба со некои славни личности наркозависник, па тешко дека тие понекогаш се тетерави на работ на смртта.

Насловот на книгата и покрај тоа не се работи за теории на заговор. Ако сакате да се подобри во овие теории е река на информации на друго место. Тоа ќе биде лага да се каже дека оваа книга е цел. Тоа е многу субјективни и лични. Таа е наменета како страстен повик за борба против болниот финансиски систем, каде што kontantlösheten е суштината. Објективноста е во место тука во широка база на докази. Тоа е во ред да се обиде да се најде предностите на нешто што во основа е негативна. Оваа книга е повик за да го дофати последната капка.

Постојат неколку причини дека книгата дојде да биде. Но, најголемата причина и слама кои скрши грбот на камилата е дека поголемиот дел од банките веќе не се дозволени готовина во банка и беа безготовински. Ако поголемиот дел од банките се уште не ни е дозволено да се повлече пари во банка, па мораше оваа книга не стане. Тоа е и пријатно и значајно да ја напише книгата. Но, уште еден голем мотиватор за пишување, исто така, е лутина и фрустрација во текот на однесувањето на лицемери и симплистички места безготовински. Авторот сака да бидат информирани, и многу аргументи инспирира отпорност лавина kontantlöshet во Шведска.

трендови на безготовински и настани од пари оди така неверојатно брзо. Само на крајот на работата на една книга, важни работи да се случи дека не доаѓаат со книгата. автор жали за некои важни работи кои треба да дојде во оваа книга. Но, едно мора да престане да пишува во соодветно време. Како забавно е да се напише книга, тоа е затоа што на цел која што е можно повеќе да го прочитаме.

Kontantlösheten невиден најлошите социјална болест во светската историја. Целосно поврзани со идеолошки повраќање, врие, слуз, гној, црвени очи и внатрешно крварење. Фанатички луѓе кои сакаат да се шири kontantlöshet е како чума која носи заедно навистина голем GOB во устата, а потоа плукаат и кивавица на незаразени директно во лицето. Наместо да им помогне, но плукаат или извини чека трпеливо kontantlöse да се заблагодари. Дури и луѓе кои навистина негативно да kontantlöshet го види "како што е напишано во ѕвездите", бидејќи тие мислат дека е бесмислено да се дури и се обиде да се борат. Оваа книга ќе сака да покаже дека може и треба да се борат против безготовински општество.

Книгата беше завршен на крајот на 2015/16. Напишано од радост некаде во Шведска. Книгата е посветена на сите шведски деца облагородување на животот за нас возрасните. Тоа не е напишана за децата да го прочитате, но да се направи нешто што тие имаат иднина како слободни луѓе што е можно подолго.

Да продолжи.

CashOnly


Ditt stöd behövs

Stöd Apg29 genom att swisha in 29 kronor till 072 203 63 74.

Tack!


0 kommentarer

»0

»0

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


NYTT! Förkorta lång länk här så att den fungerar i din kommentar!

Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.

ANNONS:
Himlen TV7

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


DAGENS

Dagens datum

Vecka 15, onsdag 14 april 2021 kl. 11:19

Dagens bibelord

“[Kristi uppståndelse] Bröder, jag vill påminna er om evangeliet som jag predikade för er, som ni tog emot och som ni står fasta i.” (1 Corinthians 15:1, 3-4)

Dagens namn

Tiburtius

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Tiburtius. Jag ber att människor ska ta emot Jesus och bli frälsta. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


Så här blir du frälst - räddad

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?

Ja!Fadern, Sonen och den Helige Ande är ett

Dessa tre är ett

Bibeln är mycket tydlig. Fadern, Sonen och den helige Ande är tre - och dessa tre är ett!


Jesus var jämlik Gud, blev människa, dog på korset och Gud upphöjde honom

Var så till sinnes som också Kristus Jesus var, vilken, då han var i Guds gestalt, inte ansåg det som en rövad skatt att vara jämlik Gud, utan utgav sig själv, och tog på sig en tjänares gestalt, och blev lik oss människor. Och sedan han hade trätt fram som en människa ödmjukade han sig själv och blev lydig intill döden, ja, intill döden på korset. Därför har också Gud upphöjt honom och gett honom ett namn som är över alla namn, för att i Jesu namn alla knän ska böja sig, deras som är i himlen och på jorden och under jorden, och för att alla tungor ska bekänna att Jesus Kristus är Herren, Gud, Fadern, till ära. (Fil 2:5-11)


Själavårdssamtal

Behöver du gratis vägledning och själavårdssamtal?

☎️ 0381-77 30 80

  • Måndagar 18.00-20.00
  • Tisdagar 09.00 -11.00
  • Onsdagar 09.00-11.00
  • Torsdagar 18.00-20.00

"Det enda som bär är Jesus. Det har Christer Åberg fått uppleva genom livets tuffa utmaningar. Christer är bloggare och författare och driver bland annat apg29.nu". - himlen.tv7


Christer Åbergs böcker

Den längsta natten och Den oönskade

Om Christer Åberg


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 14 april 2021 08:30
Gode Gud gör så att jag har resurser till livets nödtorft. Käre Jesus förbarma dig över mig. Förlåt att jag är en syndare. Gode Gud hjälp mig.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

Translate

↑ Upp