DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Bönesidan Chatt Kristen media Om Info

Läsarmejl

Притисокот од демонските сили е реалност

Сега сакам да сведочам за најлошото имам и

Притисокот од демонските сили е реалност

Притисокот од демонските сили е реалност која извира од светот на зол дух. Христијаните во живо, како што му беше подарок проценка дух често се чувствуваат овој притисок. Јас сум многу чувствителна во мојот дух и може да сведочи како го доживувам овој феномен.

Av: Sven Thomsson
måndag 09 december 2019 11:02 📧

Denna artikel är ett läsarmejl/gästblogg vilket innebär att åsikterna är skribentens egna!

Притисокот од демонските сили е реалност која извира од светот на зол дух. Христијаните во живо, како што му беше подарок проценка дух често се чувствуваат овој притисок. Јас сум многу чувствителна во мојот дух и може да сведочи како го доживувам овој феномен.

Ако одам надвор од градот, јас се сретнат со еден човек кој има ладна и жестока дух во неа. Тогаш се чувствувам како него "puffs" нечисти ми е од тоа лице.

Спротивното - ако се сретнат со еден човек со омекнување puffs прилив на сладост од лицето.

Демонската сила на шишиња алкохол

понекогаш и јас се качил надвор Systembolaget и познати сила демонска дише од шишиња алкохол. Јас исто така знам на демонската сила на чад од тутун.

Кога постои гаден програма елементи на ТВ puffs нечисти сили против мене. Затоа, јас никогаш не лошо и деструктивни програми.

Во програмирање на распоредот обично пред извештајот да биде елементи кои би можеле валкани мојата душа што Исус ги изми со својата скапоцена крв. Затоа, ги затворам очите и држете ушите за да се избегне гледање и да ги слушнеме.

Се чувствувам хеви метал музика демонски, особено кога има сатанска елементи. Јас никогаш не се слуша како "музика", затоа што јас го чувствувам толку непријатни. Не ми се допаѓа рок музиката воопшто. Но, дали слушнал таква, туку да го сакаат.

Крадците Велосипед

Пред извесно време, живеев во место каде што крадци велосипеди се на потег. Јас бев ограбен на мојот велосипед, што јас го постави надвор од зградата каде што живеел. Ако се сеќавам точно, велосипедот е заклучен, но сепак беше украдена.

Некој ми даде знак да се оди на народна Парк, за кои луѓето се користи да ја напушти украдени велосипеди.

Јас почитуваат Советот и отиде во паркот за да пребарување мојот велосипед. Отидов наоколу во потрага насекаде. Забава Настаните заврши и луѓе го напуштиле паркот, но почувствував силна во духот ми дека злите духовни сили стигнала. Јас доживеа како морничава атмосфера.

Јас никогаш нема да биде во можност да ја посетите кино, танц настан, спортски настани или други забавни сцени. Јас ќе се доживее како валкана и гаден атмосфера која не сум ја издржа да биде таму.

Најлошото Имам искуство

Сега сакам да сведочам за најлошото имам искуство во однос на притисокот од демонските сили. Јас искусни надвор и во куќата на инцидентите генерално во Mora.

Куќа за инцидентите генерално беа bytardagar на инцидентите генерално игли. Луѓето се користи за да седат таму и размена, купување и продажба на нив. Мојата сопруга имаше некои дека таа се случува да го продаде, па отидов со неа во куќата на инцидентите генерално е. Дури и како што стоеше пред влезот на собата, јас чувствува и мисли, "Што гаден расположение што владее тука."

Потоа отидовме во предворјето, каде што се чувствува нечист, гаден атмосфера уште посилни.

Во подрумот беше просторија каде што оние кои ги сменија своите игли седеа на масите. Отидовме таму и видов дека имаше многу луѓе таму, кои сакаат да се стави нивната игли.

Демонски сили се упатиле кон мене

Кога влеговме во соба паднал на демонските сили против мене со огромна сила. Се чувствував како лице на силен човек ме турна назад. Бев блиску да се изгуби рамнотежа и речиси падна.

Но, потоа чекор на Светиот Дух во моќна сила во мене, како противтежа против демонските сили. Се чувствував крена и врши од страна на Светиот Дух.

Зол дух светот

Ние кои се спасени имаат свет дух да се борат против. Нејзините надлежности се ништо за да си игра со. Јас сум навистина биле во можност да се доживее. Мора да се исполни со Светиот Дух и да живее за крвта на заштита на Исус да бидат зачувани.

Исус го победи моќта на злото. Тој триумфираше и разоружа владетели на империјата на злото. Тој има смачкана главата на змијата и го направи власта на ѓаволот за да ништо. Таму е зборот на Бог, кој ја зајакнува нашата храброст и носи утеха:

"Драги деца, вие сте од Бога и преовладуваат над нив, за тој што е во вас е поголем од оној кој е во светот" (1 Јн. 4: 4).

Sven Thomsson


Ditt stöd behövs

Stöd Apg29 genom att swisha in 29 kronor till 072 203 63 74.

Tack!


0 kommentarer

»0

»0

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


NYTT! Förkorta lång länk här så att den fungerar i din kommentar!

Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.

ANNONS:
Himlen TV7

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


DAGENS

Dagens datum

Vecka 15, onsdag 14 april 2021 kl. 20:03

Dagens bibelord

“[Kristi uppståndelse] Bröder, jag vill påminna er om evangeliet som jag predikade för er, som ni tog emot och som ni står fasta i.” (1 Corinthians 15:1, 3-4)

Dagens namn

Tiburtius

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Tiburtius. Jag ber att människor ska ta emot Jesus och bli frälsta. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


Så här blir du frälst - räddad

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?

Ja!Fadern, Sonen och den Helige Ande är ett

Dessa tre är ett

Bibeln är mycket tydlig. Fadern, Sonen och den helige Ande är tre - och dessa tre är ett!


Jesus var jämlik Gud, blev människa, dog på korset och Gud upphöjde honom

Var så till sinnes som också Kristus Jesus var, vilken, då han var i Guds gestalt, inte ansåg det som en rövad skatt att vara jämlik Gud, utan utgav sig själv, och tog på sig en tjänares gestalt, och blev lik oss människor. Och sedan han hade trätt fram som en människa ödmjukade han sig själv och blev lydig intill döden, ja, intill döden på korset. Därför har också Gud upphöjt honom och gett honom ett namn som är över alla namn, för att i Jesu namn alla knän ska böja sig, deras som är i himlen och på jorden och under jorden, och för att alla tungor ska bekänna att Jesus Kristus är Herren, Gud, Fadern, till ära. (Fil 2:5-11)


Själavårdssamtal

Behöver du gratis vägledning och själavårdssamtal?

☎️ 0381-77 30 80

  • Måndagar 18.00-20.00
  • Tisdagar 09.00 -11.00
  • Onsdagar 09.00-11.00
  • Torsdagar 18.00-20.00

"Det enda som bär är Jesus. Det har Christer Åberg fått uppleva genom livets tuffa utmaningar. Christer är bloggare och författare och driver bland annat apg29.nu". - himlen.tv7


Christer Åbergs böcker

Den längsta natten och Den oönskade

Om Christer Åberg


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 14 april 2021 08:30
Gode Gud gör så att jag har resurser till livets nödtorft. Käre Jesus förbarma dig över mig. Förlåt att jag är en syndare. Gode Gud hjälp mig.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

Translate

↑ Upp