Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Det är bättre att du tror på Bibeln så riskerar du inte att bli lurad på 1:a april!
Nätjättarna Facebook, Youtube och Twitter förbjuder nu aprilskämt på 1:a april eftersom det anses att dessa skämt många gånger rör sig om falsk information.
Aprilskämt går inte ihop med nätjättarnas policy och värdegrund eftersom det kan uppfattas som falska och vilseledande nyheter.
Det är bättre att du tror på Bibeln så riskerar du inte att bli lurad på 1:a april!
- 2021-04-01 02:38
Aprilskämt 1:a april Fake news Falska nyheter
Jesus, jag tar nu emot dig och bekänner att du är Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst och har fått evigt liv. Amen.
Idag är det tisdagen den 21 oktober 2025, vecka 43 och klockan är 18:18. Ursula och Yrsa har namnsdag.
Joh. 19:18 Där korsfäste de honom, och tillsammans med honom två andra, en på var sida och Jesus i mitten.
2025-10-21 10:11
Hoppas min bror o syster ser en fin kvinna till min bror på torsdag o fredag du vet jesus vad jag menar i jesu namn. Jag har skrivit samma bön i tio år ingen bönesvar
Lars-goran Marklund - 20/10-25 06:55
Jesus har omvänt mig
(Alla goda ting är tre)*Fadern *Sonen och den heliga *Anden*. Nu lever jag Äntligen. Alla mina synder har blivit Förlåtna av (Han som är)*Jesus .
Numera ber jag Aftonbön,Morgonbön.
Amen!
Skrevs i Världen behöver Jesus - Mitt hopp för landet tändes i helgen
Jag tror på en Gud i tre personer Fadern, Sonen och Anden. Jesus, Guds Son, blev människa och lever med oss.
Ty i honom bor gudomens hela fullhet i kroppslig gestalt. (Kol 2:9)
När du säger att det inte finns någon sanning, gör du ett sanningsanspråk.
- Ravi Zacharias (19462020)
1. Jesus sätter dig fri från hatet
2. Världen behöver Jesus - Mitt hopp för landet tändes i helgen
3. Morsan har stuckit
4. Varför döms Paolo Roberto så hårt?
5. Vad sa egentligen den kvinnliga studentprästen?
För om du med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, ska du bli frälst. (Joh 10:9)
FACEBOOK TWITTER YOUTUBE TIKTOK INSTAGRAM