Apg29.Nu

Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!

INFO

Upplev Jesu budskap på ett enkelt sätt - Besök min populära TikTok-kanal med över 81 000 följare och 1,9 miljoner gillamarkeringar


Med över 81 000 följare och imponerande 1,9 miljoner gillamarkeringar, är min kanal ett populärt och framgångsrikt forum för att sprida evangeliet om Jesus Kristus. Jag har fått höra från många som har kommit till tro genom min kanal och jag är så tacksam för det. 

Jag vill gärna bjuda in dig att besöka min TikTok-kanal, där du kan uppleva en unik och spännande sammansättning av korta videor som är designade för att förmedla Jesu budskap på ett enkelt sätt. 

Med över 65 000 följare och imponerande 1,9 miljoner gillamarkeringar, är min kanal ett populärt och framgångsrikt forum för att sprida evangeliet om Jesus Kristus.

Mitt huvudsakliga mål med min kanal är att inspirera människor att ta emot Jesus och bli frälsta. Jag har fått höra från många som har kommit till tro genom min kanal och jag är så tacksam för det. 

Många av mina besökare vill också att jag ska be för dem under mina livesändningar, där fler och fler ansluter sig varje dag.

Så, välkommen att besöka min TikTok-kanal!

2023-04-02 15:56

#TikTok #Christer Åberg #Video #Evangelisation #Media #Social media

Dela:

0 kommentarer

Kommentera

Alla kommentarer modereras. Antal tecken kvar: 340

Nyhetsbrev

Dagens datum

Idag är det onsdagen den 9 juli 2025, vecka 28 och klockan är 09:47. Jörgen och Örjan har namnsdag.

Dagens ord

Filipperbrevet 4:6-7 - Bekymra er inte för något, utan låt i allt era önskningar komma fram inför Gud genom bön och åkallan med tacksägelse.


Vill du bli frälst och få evigt liv? Ta då emot Jesus genom att be högt:

Jesus, jag tar nu emot dig och bekänner att du är Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst och har fått evigt liv. Amen.


Senaste bönämnet

2025-07-09 06:53
Ber om fortsatt bön för kvinnan som är djupt deprimerad.Har fått bönesvar många gånger efter ni kära förbedjare hjälpt till i bön.Tack kära förbedjare och Jesus för bönesvar.JESUS HÖR BÖN

0 ber för bönämnet!


Senaste artiklar

Jesus förklarar treenigheten

Emilia och Robert Lindberg bjuder in till tältmöten: Folkets Tält 2025 – Jesus är för dig

Jesu stora pre(för)-eviga kallelse: chil/chul – och våra små i jämförelse

Är man frälst om man inte tror på uppryckandet?

Den legendariske tv-evangelisten Jimmy Swaggart död

Ge en gåva till Open Doors arbete för de förföljda kristna

Framtiden är förutsagd: Den yttersta tiden - Del 1

Så många profetior har redan gått i uppfyllelse i Bibeln

Vapenvila mellan Israel och Iran

Irankriget: Behöver vi vara rädda?


Senaste kommentaren

Lars-goran Marklund - 09/07-25 02:26
För 💖Jesus Kristus är inget omöjligt. För ❤️💥Gud är inget omöjligt. Herren hjälper de sina. Vem som helst kan få Tro sänt från Himlen. Begäret och förförelse är av ondo. Öppna ögonen och hjärtat för Herren och då sker Mirakel. Bra ***

Skrevs i Jesus förklarar treenigheten


Mest lästa artiklar idag

  1. Jesus förklarar treenigheten
  2. Emilia och Robert Lindberg bjuder in till tältmöten: Folkets Tält 2025 – Jesus är för dig
  3. Irankriget: Behöver vi vara rädda?
  4. Sanningar om islam
  5. Gud välsigna Israel och Sverige och alla länder och människor

Senaste bloggar och medier

  • Andlig krigföring i Ordspråksboken – del 140
  • Dagens tanke
  • Hebronshejker vill erkänna Israel – och leva sida vid sida i eget emirat

→ Läs allt här!


apg29.nu

FACEBOOK TWITTER YOUTUBE TIKTOK INSTAGRAM